This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zapraszamy do współpracy

 

Bydgoska Platforma Doradztwa Zawodowego

Orientacja i poradnictwo zawodowe jest dziedziną wiedzy, która zarówno na świecie, jak i w naszym kraju stanowić zaczyna bardzo ważny element transformacji gospodarki, gdzie bardzo szybkie tempo zmian powoduje konieczność elastycznego i trafnego dostosowywania kwalifikacji młodzieży do potrzeb rynku pracy.

W tym celu podejęliśmy inicjatywę zwiększenia współpracy nauczycieli bydgoskich szkół, którzy zajmują się doradztwem zawodowym na terenie swoich placówek.

Inicjatorzy współpracy:

  1. Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy ul Toruńska 44 reprezentowany przez Pawła Kuzemko
  2. Doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy ul. Obrońców Bydgoszczy 1  pani Joanna Serafinowicz

Do współpracy zostały zaproszone następujące instytucje zajmujące się doradztwem zawodowym, a także wspierające  szkolne doradztwo zawodowe.

  1. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy ul. Paderewskiego 26 reprezentowane przez  panią kierownik oddziału  Elżbietę Słowińską.

2. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy ul. Glinki 140 reprezentowane przez panią dyrektor Ewę Chojnicką

Ta inicjatywa zaowocowała w roku szkolnym 2012-2013 kilkoma spotkaniami podczas, których nauczyciele zajmujący się w swoich szkołach doradztwem zawodowym mieli możliwość zapoznania się i poznania nowych narzędzi do pracy z uczniami.

Po tych kilku spotkaniach widać ogromną potrzebę tego typu spotkań i tworzenia grupy wsparcia w działaniach doradczych. Dużą pomocą służą nam wyżej wymienione instytucje, które przeprowadzają warszty prezentując ciekawe narzędzia do wykorzystania podczas zajęć doradcy z młodzieżą.

Dużym i rozsądnym ułatwieniem byłoby zatrudnianie doradców zawodowych w szkołach na samodzielnych etatach. Liczymy na to, iż wraz z upływającym czasem  doradcy zaczną pracować w szkołach realizując tylko zadania doradcze.

 

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych współpracą.

Proszę o kontakt

szok@zsd.bydgoszcz.pl

Paweł K.