Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zapraszamy do współpracy

 

Bydgoska Platforma Doradztwa Zawodowego

Orientacja i poradnictwo zawodowe jest dziedziną wiedzy, która zarówno na świecie, jak i w naszym kraju stanowić zaczyna bardzo ważny element transformacji gospodarki, gdzie bardzo szybkie tempo zmian powoduje konieczność elastycznego i trafnego dostosowywania kwalifikacji młodzieży do potrzeb rynku pracy.

W tym celu podejęliśmy inicjatywę zwiększenia współpracy nauczycieli bydgoskich szkół, którzy zajmują się doradztwem zawodowym na terenie swoich placówek.

Inicjatorzy współpracy:

  1. Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy ul Toruńska 44 reprezentowany przez Pawła Kuzemko
  2. Doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy ul. Obrońców Bydgoszczy 1  pani Joanna Serafinowicz

Do współpracy zostały zaproszone następujące instytucje zajmujące się doradztwem zawodowym, a także wspierające  szkolne doradztwo zawodowe.

  1. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy ul. Paderewskiego 26 reprezentowane przez  panią kierownik oddziału  Elżbietę Słowińską.

2. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy ul. Glinki 140 reprezentowane przez panią dyrektor Ewę Chojnicką

Ta inicjatywa zaowocowała w roku szkolnym 2012-2013 kilkoma spotkaniami podczas, których nauczyciele zajmujący się w swoich szkołach doradztwem zawodowym mieli możliwość zapoznania się i poznania nowych narzędzi do pracy z uczniami.

Po tych kilku spotkaniach widać ogromną potrzebę tego typu spotkań i tworzenia grupy wsparcia w działaniach doradczych. Dużą pomocą służą nam wyżej wymienione instytucje, które przeprowadzają warszty prezentując ciekawe narzędzia do wykorzystania podczas zajęć doradcy z młodzieżą.

Dużym i rozsądnym ułatwieniem byłoby zatrudnianie doradców zawodowych w szkołach na samodzielnych etatach. Liczymy na to, iż wraz z upływającym czasem  doradcy zaczną pracować w szkołach realizując tylko zadania doradcze.

 

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych współpracą.

Proszę o kontakt

szok@zsd.bydgoszcz.pl

Paweł K.