This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zaproszenie na seminarium do UKW w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy 

ZAPRASZA

w dniu 19.12.2016r.

na seminarium upowszechniające rekomendacje służące aktywizacji młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy pt.:

,,Efektywnie dla młodzieży – nowe standardy na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim”

Seminarium odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. K. Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy. Chętni proszeni są potwierdzenie uczestnictwa w seminarium:   telefonicznie pod nr 605 609 669 lub za pośrednictwem wiadomości e-mail  wysłanej na adres renatatl@ukw.edu.pl

Przewidywany czas 9.30-14.00

 

Przydatne strony internetowe
– doradztwo kariery

Dzięki doradcy zawodowemu  z ZSzCH Ninie Cuske przedstawiam kilka przydatnych stron zawierających informacje dla doradców zawodowych.

 Instytut Charakterologii – http://charakterologia.pl/

KOWEZiU Narzędzia diagnostyczne dla doradców zawodowych –

http://new.koweziu.edu.pl/strony-statyczne/poradnictwo-zawodowe

Projekt FAMICO – możliwość pobrania podręcznika  „Jak współpracować z rodzicami w kształtowaniu kariery zawodowej ich dzieci w określonym wieku”  – http://www.famico.eu

Projekt „Kotwice kariery”  – http://www.kotwice.lechaa.pl

Projekt „Od diagnozy do działania”  – http://metodagier.pl

Projekt „Mój zawód – moja przyszłość”  – http://mojzawodmojaprzyszlosc.pl

Projekt „Nca new competence and ability – narzędzia
i materiały metodyczne do badania kompetencji
i zainteresowań zawodowych osób dorosłych” –  http://badanie-kompetencji.com .pl

Projekt „Perspektywy edukacyjno-zawodowe” – http://www.globalfun24.com/perspektywy

Projekt „Poradnik pozytywnego-myślenia” – http://pozytywnemyslenie.eu

Projekt „Rozpoznawanie predyspozycji i zainteresowań – życiowym drogowskazem dla młodzieży” –

http://rpz.pceluban.pl

Projekt „WySPA zawodów” – http://ma.net.pl/wz

Wieloaspektowa Ocena Preferencji Zawodowych młodzieży” – http://www.wopz.apus.edu.pl

Wybieram zawód –

http://www.wybieramzawod.pl/testy-i-materialy

 

 

  • W języku angielskim

 

 

 

VOCOPHER http://vocopher.com


 

 Drzwi Otwarte

Szanowni Państwo, proszę koniecznie zachęcać swoich uczniów klas 2 i 3 gimnazjum do odwiedzin szkół ponadgimnazjalnych podczas tzw drzwi otwartych. Lepiej poświęcić parę godzin na odwiedziny i zapoznanie się na miejscu z daną ofertą edukacyjną, niż we wrześniu szukać nowej szkoły bo w tej nie jest tak jak  uczeń myślał. Odwiedzić należy kilka szkół, dla tych nie zdecydowanych, to wręcz obowiązek. Ułatwi to podjęcie decyzji o wyborze nowej ścieżki edukacyjnej.

Kolejne wsparcie w naszej pracy doradczej.

Na stronie

www.barometrzawodow.pl

znajdziemy opisy kwalifikacji pogrupowanych w kategorie: deficytowe, równowaga, nadwyżka. Mając takie informację możemy informować uczniów  i ich rodziców o tych kwalifikacjach, w których znalezienie pracy może powodować trudności lub wręcz przeciwnie istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników. Zachęcam do zapoznania się z tą informacją , a także zachęcajmy rodziców i uczniów do samodzielnego zdobywania takich informacji.

Wsparcie doradcze

Zbliża się czas, w którym uczniowie klas gimnazjalnych podejmują trudne decyzje wyboru dalszej edukacji. Aby wesprzeć ich  w tym wyborze zachęcajmy uczniów do zapoznania się z ofertami np. KOWEZiU zakładka filmy gdzie znajdą 10 odcinkowy cykl „Drogi Zawodowe” przeznaczonego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Tam też, znajdziemy zakładkę ,,Doradztwo edukacyjno-zawodowe” postaw na przyszłość gdzie w sposób przystępny można poznać strukturę szkolnictwa w Polsce oraz bazę szkół. Polecam korzystać z tych zasobów, które dają nam gotowy scenariusz do pracy z klasami gimnazjalnymi.

„Edukator Zawodowy”

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej
i Ustawicznej zaprasza wszystkich nauczycieli, którzy zajmują się doradztwem zawodowym do dzielenia się swoimi: sukcesami, spostrzeżeniami, uwagami, pomysłami na temat doradztwa zawodowego. Więcej na stronie KOWEZiU

  http://www.edukator.koweziu.edu.pl/wspolpraca/ .

Rok Szkolny 2015/2016

Rozpoczynamy kolejny rok działalności BPDZ. 29 września o godzinie 12.00 w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej odbędzie się spotkanie nauczycieli zajmujących się doradztwem zawodowym na terenie szkół. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, podczas którego będziemy omawiać plany działania na ten nowy rok szkolny.

Termin: 29.09.2015 r.

godz.: 12.00

miejsce: ul. Paderewskiego 26, sala 15 II piętro

 

 

W dniu 22 października br. w ramach działalności Bydgoskiej Platformy Doradztwa Zawodowego odbyła się w ZSD Konferencja pt. ,,Zawód dla każdego?”

Serdecznie dziękuję przybyłym gościom oraz prelegentom za interesujące prezentacje.

Pan Piotr Kopiczyński przedstawił działania PFRON-u  w zakresie przystosowywania miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu CIOP-PIB, PFRON opracował 200 charakterystyk zawodów – stanowiących aktualizację i rozwinięcie charakterystyk zawodów wg obowiązującej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności, można się z nimi zapoznać na stronie www.pfron.org.pl

Drugim prelegentem była Elżbieta Sławińska  dyrektor Centrum Informacji
i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, która przedstawiła informacje ,,Sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy w woj. kujawsko-pomorskim w I półroczu 2014r”.

Następnie głos zabrała pani Jagna Snopko, kierownik zajęć praktycznych w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Bydgoszczy, która omówiła zagadnienia nauki uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.

Ostatnim prelegentem był Paweł Kuzemko, który przedstawił prezentację dotyczącą ,,Rozmowa doradcza z uczniem z dysfunkcjami zdrowotnymi”

Po prelekcjach wywiązała się dyskusja nawiązująca do przedstawionych zagadnień.

Wszystkim gościom przybyłym na Konferencję  jeszcze raz serdecznie dziękuje za udział.

 

 

Zapraszam nauczycieli gimnazjów na   Konferencję  pt. tytułem ,,Zawód dla wszystkich?”, która odbędzie się dnia 22 października 2015r.

w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszcz

 Miejsce: świetlica Zespołu Szkół Drzewnych, ul. Toruńska 44, godz.:10.00-12.30

 Instytucje, prelegenci:

PFRON – Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach.

 Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy – Sytuacja osób niepełnosprawnych na regionalnym rynku pracy w I półroczu 2014r.

Paweł Kuzemko – Rozmowa doradcza z uczniem, z dysfunkcjami zdrowotnymi